O nás

Muzička je mladá cimbálová muzika se základnou v Praze, která zpracovává nejen písně z Uherskohradišťska a ostatních koutů Moravy, ale nebojí se i melodií přespolních. Původně vznikla v roce 2006 z malých tanečníků folklórního souboru Rosénka, kteří si pro odlišení od dospělé cimbálové muziky začali říkat právě Muzička. Malí muzikanti časem vyrostli, avšak název, který jim mezitím přirostl k srdci, už zůstal. V současné době tvoří cimbálovou muziku patnáct členů mezinárodního genetického původu. Pro představu je to severní Afrika, Spojené státy americké či Brno.

Muzička pravidelně vystupuje na domácí scéně, pořádá veřejné besedy u cimbálu, koncerty, doprovází na vystoupeních a festivalech tanečníky z FS Rosénka, sama se účastní folklórních festivalů po celé ČR, provozuje tvořivé dílny a příměstské tábory pro děti a věnuje se soukromým akcím, jako jsou oslavy, svatby, plesy… Ze zahraničních zemí kromě festivalů na Slovensku, Maďarsku a Slovinsku absolvovala Muzička třikrát měsíční turné po USA, kde odehrála přibližně padesát koncertů a besed u cimbálu.

Pod uměleckým vedením Pavla Koplíka natočila Muzička svá dvě profilová CD s názvy „Live in Prague“ a „Zpověď“. První CD bylo natočeno v Sukově síni pražského Rudolfina v roce 2013 a uvádí regionální repertoár Muzičky. Druhé CD z roku 2019 vypovídá o muzikantských útrapách a vyrovnávání se s nimi.

Muzička úzce spolupracuje se dvěma skupinami Rosénky: Hrozénkou (dospělá skupina) a Treperendami (dětská skupina). Pro Rosénku je stejně jako pro Muzičku charakteristický uherskohradišťský repertoár písní a tanců. Z Uherského Hradiště tak přirozeně pocházejí kroje, ve kterých Muzička hraje.

Těšíme se na Vás na našich akcích!

Členové

Benjamín
Hájek

primáš

Martin
Sochor

housle

David
Ramdan

basa

Adam
Ramdan

cimbál, kontra

Ema
Ramdanová

cimbál, violoncello

Martin
Pavelka

klarinet, flétna

Marcel
Ramdan

flétny, klarinet

Jan
Matyáš

kontra

Peter
Kopačka

housle

Martin
Stupka

hudební a zvukový režisér

Pavel
Koplík

závlahový referent

Martin
Lesa

kontrabas

Elizabeth
Shribman

housle

Nikola
Vencovská

kontra

Tereza
Axmannová

kontra

pojďte se kouknout, co všechno děláme